Deskovo – spirálové výměníky

Tyto výměníky mají stěny ze dvou povrchů. Jeden nebo oba z nich jsou prolisované. Když jsou svařeny k sobě, prolisy vytvoří systém přesně tvarovaných kanálů, kterými média proudí.

Standardní deskovo – spirálové výměníky jsou k dispozici ve více než 300 velikostech. Rozpětí šířek je od 305 mm do 1,092 mm. Rozsah délek je od 584 mm do 3,632 mm.

Deskovo - spirálové výměníky jsou vyrobeny v souladu s požadavky na vysokou kvalitu. Každá jednotka je před zakomponováním do konstrukčních celků. podrobena hydrostatickému tlakovému testu. Velká část standardních typů deskovo - spirálových výměníků je výrobcem držena na skladě.

Ostatní typy je možno dodat během několika dnů.

Konstrukce

Standardní deskovo – spirálové výměníky mohou být ve skutečnosti ohýbané, stáčené nebo navržené do různých požadovaných konfigurací. Dají se snadno přizpůsobit. Některé verze povrchových úpravy snižují rizika znečištění a snižují potřebu údržby. Široké kanály, velké rozměry deskovo-spirálových výměníků jsou dalšími hledisky pro splnění požadavků na velké vnitřní průtoky, nízkou tlakovou ztrátu a náročné provozní podmínky.

Materiál

Materiály standardních deskovo – spirálových výměníků včetně typu SA-414 SS (max 0,15%carbon a 0,25% mangan) a Typu 316L SS.

K dispozici jsou i další nerezové materiály třídy 300 a dále pak i uhlíková ocel.

Deskovo spirálové výměníky mohou být také vyrobeny z materiálů jako je Monel, nikl a dalších koroziodolných materiálů.

Skočit nahoru